Şarkıcılık Atölyesi

Şarkıcılık Atölyesi Nedir?

Türkiye’de İlk defa 2012 'de Filiz Özay tarafından gerçekleştirilen Şarkıcılık Atölyesi’nde, öğrencilerimiz canlı orkestra eşliğinde şarkıcılık ve sahne bilgisi dersini içeren bir çalışma yapmaktadır. Akademik seviyede yürütülen bu çalışma Türkiye’de ilk ve tek tir.

Atölye Çalışmaları Haftada 1 Gün 2 Saat boyunca Profesyonel Akustik bir Orkestra eşliğinde yapılmaktadır. Gruplarımız 6-8 Kişiliktir.

Önceden hazırlanmış Repertuardan eğitmenimizle birlikte soliste göre seçilmiş parçalar üzerine çalışılmakta, atölye çalışmasındaki tüm katılımcılar da diğer katılımcıları dinleyerek ve Eğitmenimizin şarkı sırasında yaptığı Vokal Koçluğu ile kendi şarkıcılıklarını geliştirmektedirler.

Hem eğlenceli hem sosyal hem de akademik düzeyde bir çalışma olan Şarkıcılık Atölyesine katılan katılımcılar isterlerse dönem dönem açılacak olarak Konser Etkinliklerimize kayıt olup profesyonel orkestra eşliğinde sahneye çıkabileceklerdir.

Şarkı söylemek bir zevktir. Ancak, iyi şarkı söylemek hem bilgi hem de tecrübe gerektirir. Şarkıcılık bir sahne sanatıdır. Sahne korkusunu yenmek, sahnede iyi şarkı söylemek için Şarkıcılık Atölyesi'ne katılabilirsiniz.

Yüksek lisansını oyunculuk ve sahneleme üzerine yapan Filiz Özay ile “Şarkıcılık Atölyesi”ne bekliyoruz...

  • Ses tekniği ile şarkı söyleme
  • Entonasyon ve ritm çalışması
  • Orkestra/eşlikçi ile uyum
  • Sahne nedir?
  • Şarkı yorumlama ve müzikalite çalışması
  • Sahnede şarkı söyleme ve sahne duruşu