Eğitmen Kadrosu

Eğitmen Kadromuz

Filiz Özay - Şan, Vokal Koçluğu, Ses Terapisi

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Opera-Şan Ana Sanat Dalından mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisansını oyunculuk ve sahneleme üzerine tamamladı. Bir süre İzmir’de müzik hayatını ve eğitmenliğini sürdürdükten sonra, Akademi İstanbul’da şan hocalığı ile İstanbul yaşamına başladı. 

Daha Fazla...

Yrd. Doç. Hatice Mertcan - Piyano

Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu. Aynı yıl Ankara Operasında Bale piyanisti olarak göreve başladı. Daha sonra İstanbul'da AKM'de bale piyanistliğine devam etti. Orkestrayla birlikte piyano eserleri seslendirdi. Mimar Sinan Konservatuarına geçerek bale piyanistliği, şan korrepetitörlüğü ve halen devam etmekte olan piyano eğitmenliğine başladı. 

 

Bora Çeliker - Caz Gitar, Pop/Rock Gitar, Klasik Gitar, Armoni

itar çalmaya 1988 yılında başladı. Üniversite yıllarını geçirdiği Ankara’da The Crawling Snakes, The Jukes (1996) ve The King Bees (1997) isimli blues gruplarını kurdu. Bu gruplarda gitarist ve solist olarak yer aldı. The King Bees ile Ankara ve İstanbul’da düzenli klüp programları, festival konserleri, Kıbrıs, Van ve Samsun turneleri yaptı.1999’da Janusz Szprot ile kurduğu grupla caza yöneldi. 2001’de Alan Ginter Quartet bünyesinde Tuna Ötenel ile birlikte çalıştı.

Daha Fazla...

Halide Aslan - Piyano, Çocuk Piyano

1980 yılında İstanbul’da doğan Halide Aslan, lise yıllarında özel dersler alarak
müzik eğitimine başlamıştır.

1996 yılından itibaren Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice Mertcan ile piyano eğitimini sürdürmüştür.

Daha Fazla...

Sercan Şay - Popüler Gitar, Elektrik Gitar, Bas Gitar

Sercan Şay; İzmir Buca Anadolu lisesini bitirdikten sonra,  Dokuz Eylül Üniversitesinde endüstri mühendisliği bölümünde okudu. Lise yıllarında Elektro Gitar ile müzik hayatına başladı. Üniversite döneminde, bir çok canlı müzik grubunda bas çalıp, ses kayıt teknolojileri dünyasına girdi.

Daha Fazla...

Tülay Karşın - Suzuki Keman

Hacettepe Ün. Dev. Konservatuvarı Keman Bölümün’den mezun olan Tülay Karşın Paris’te Lille Konservatuvarı’nda oda müzigi eğitimi gördü. Paris, Ankara ve İstanbul’da bir çok resital ve oda müziği konserleri gerçekleştirdi. İstanbul’da Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ve Enka Sinfonietta’da grup şefi olarak orkestra üyesi oldu. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın kurulduğundan bu yana görev yapan sanatçı BİFO ile dünyaca ünlü birçok sanatçıya eşlik etti.

Daha Fazla...

Atilla Gündoğdu - Müzik Yolcuları, Şan, Çocuk Atölyeleri

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından, lise yıllarda müzikle ilgilenmeye başladı. 2003-2004 yılları arasında Özel Akademi İstanbul Müzik Okulunda Filiz Özay ile ses eğitimine başlayıp;solfej, teori ve piyano dersleri aldı. Aynı dönemde çeşitli organizasyonlarda konserler verdi. 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Opera Bölümü seçmelerini kazanarak akademik eğitimine başladı.

Daha Fazla...

Davul , Perküsyon

"Müzik Eğitimi hem teknik hem de duygusal bir eğitimdir. Hoca ile Öğrenci ilişkisi; Bazen Usta-Çırak bazen Abla/Abi-Kardeş Bazen de bir dost ilişkisi gibidir. Eğitimin başlangıcı Eğitmendir. "

~ Düşlerinizi gerçekleştirmek için...