Performans Kids

Müzik Yolcuları

AİLE VE ÇOCUK İÇİN  MÜZİK EĞİTİM PROGRAMI

Müzik yolcuları müzik eğitim programı 3-12  yaş arası çocuklar için yaş gruplarına göre hazırlanmış özel masal dahilinde ilerleyen, katılımcıların güzel şarkı söylemesi ve enstrüman eğitimi için gerekli solfej ve teori alt yapısının oluşturulması için yapılan  yaratıcı drama destekli bir müzik eğitim programıdır.

    Derslere  anne yada baba ile birlikte katılan çocuklar hem ebeveynleri de birlikte güzel zaman geçirip hem de birlikte yeni bir şey öğrenmenin keyfini çıkarmaktadırlar. Aileleri ile birlikte geçirecekleri eğlenceli çalışmalarla müzik ile ilgili terimlerini de öğreneceklerdir.

Müzik Yolcuları

Porte Şatosu masalında karaların müzisyeni Sol, denizlerin müzisyeni Mi ve havaların müzisyeni Si solfej eğitimini alışılmış ders atmosferinden kurtararak çocuğun eğlenceli öykülerle müziği daha kolay algılamasını sağlamaktadır. Çocuk eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşayacaktır.Derslere yardımcı olarak 5 tane kitap, 2 tane cd (Masal,Şarkılar ve Çalışmadan oluşur) bulunmaktadır.Dersler ortalama 30 hafta sürmektedir. Gruplar maksimum 7 kişiden oluşmaktadır. Dersler piyano ve bir eğitmen eşliğinde yapılmaktadır.

Ses - Nefes Çalışması

Ses - Nefes çalışmasında hedeflenenler; sesin doğal ve rahat kullanımını ve vücudun rahatlamasını sağlamak; Doğru nefes tekniklerinin öğretilmesi, doğru konuşmanın kazandırılması, Sağlıklı ses oluşumunun sağlanması ve bu yönde dünya repertuarından parçalar öğretilmesi... Solfej çalışmasında hedeflenenler; öğrencilerin ses duyuşlarını ve ritim algısının geliştirilmesi, nota isimlerinin ve sürelerinin öğretilmesidir.

Müzikle Kendini Keşfet (5-7 / 8-12 Yaş)

"Müzikal zekadaki üstünlüğün, insan zekasının diğer bütün alanlarından daha önce ortaya çıktığına dikkat çekmektedir. Yapılan bazı araştırmalarda, müzik eğitimi ile yaratıcı zeka ve entelektüel görüşün gelişimi arasında paralellikler olduğu, olgunlaşmamış bir beynin müzik aktiviteleri ile zenginleştirildiğinde zeka kapasitesinin geliştiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır." Howard Gardner
"Kendini Keşfet" atölyesinde; her derste farklı bir müzik dinleyip ve içeriğinin üzerine konuştuktan sonra, müzik üzerinden drama, resim ve yazı gibi araçlarla çocukların yorumlaması sağlanacaktır. Kendi duydukları ve hissettiklerini, müzikle birleştirerek hayal gücünü destekleyici bir yaratı ortaya çıkaracaklardır. Atölye boyunca müziğin tarihsel gelişimi, enstrümanların incelenmesi de yapılacaktır.